بازگشت به صفحه کامل

رسانه ها در انتشار اخبار دلسوزانه و صادقانه عمل کنند

رسانه ها در انتشار اخبار دلسوزانه و صادقانه عمل کنند


رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد: رسانه ها دلسوزانه و صادقانه به انتشار اخبار و بیان انتقادات بپردازند.
حجت الاسلام سید ناصر حیدری در جلسه با سامعی مدیر و بهادری بازرس خانه مطبوعات یزد گفت: یکی از مهم ترین عوامل امید بخشی در جامعه را می توان به نقش رسانه ها در انتشار صادقانه و دلسوزانه اخبار اشاره کرد.
 
او افزود: به همین منظور رسانه ها باید قبل از  انتشار اخبار در سایت ها، روزنامه ها و مخصوصا فضای مجازی به بیان صادقانه، بی طرفی و اعمال نکردن نظارت شخصی توجه نمایند چرا که انتشار اخبار کذب تبعات جبران ناپذیری را می تواند در جامعه داشته باشد.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد ادامه‌ داد: اگر خودکشي یا قتل را جرم شناسی کنیم خواهیم دید چه میزان پدر، مادر، مدرسه، دولت ها، حکمران ها و رسانه ها در زمینه امید بخشی می توانستند خوب عمل کنند و اقدامی نکرده اند.
 
حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: در شورای ششم از رسانه های عزیز میخواهیم کمک یار شورا و جریان ساز باشند و به حل مشکلات مردم بخصوص در محلات کمک کنند و موانع را از مسیر زندگی مردم بر دارند و با قلم به حق خود موجب پیشرفت محلات شوند.
 
وی در پایان اظهار کرد؛ توقع داریم با تعامل دو سویه با رسانه ها، حل مشکلات مردم را در رسانه مشاهده کنیم و حتی اگر برخی با ما زاویه سیاسی دارند و مخالفند اما در حل مشکلات، دغدغه مند و صادقانه عمل نمایند و انشالله در ادامه شاهد رعايت اخلاق حرفه‌اي رسانه‌اي و پاي بندي به اصل صداقت در انتشار اخبار، شاهد انتشار اخبار بصورت صحیح بخصوص در فضای مجازی باشیم.