بازگشت به صفحه کامل

مراقبت از خطوط ریلی افزایش یابد

مراقبت از خطوط ریلی افزایش یابد


امام جمعه یزد با بیان اینکه نباید در مورد حادثه تلخ خروج ریل از قطار با غرض ورزی صحبت کرد تاکید کرد: مراقبت کارکنان راه آهن از خطوط ریلی باید افزایش یابد و نیاز به نظارت بیشتری است .

 آیت الله محمدرضا ناصری صبح امروز در دیدار با مدیر عامل راه آهن کشور و معاونین، با اشاره به حادثه تلخ قطار مشهد - یزد اظهار داشت: زیرسازی و دقت در نظارت توسط افراد متخصص و متعهد باید به گونه‌ای باشد که دیگر شاهد اینگونه حادثه‌های تلخ نباشیم همچنین تقویت خطوط ریلی در مسیرهای پرتردد از دیگر مسائلی است که مستلزم توجه بیشتر است.

امام جمعه یزد با تاکید بر تقویت خطوط ریلی و لزوم توسعه این خطوط در حمل و نقل، عنوان کرد: خطوط ریلی از نظر حمل و نقل، بسیار اهمیت دارد و پرکاربرد است و راه آهن کشور باید با دید جدیدی به این مسئله بپردازد.

ناصری، امنیت جاده های کشور را در ارتباط مستقیم با امنیت خطوط ریلی دانست و تصریح کرد: اگر خطوط ریلی امنیت نداشته باشند، با افزایش تردد در جاده‌ها باعث ناامنی این گونه مسیرها می‌شود چرا که با تقویت و گسترش حمل و نقل ریلی، نیاز به حمل و نقل جاده‌ای به مقدار قابل توجهی کاهش می‌یابد.

وی، از جمله مزایای افزایش بارگیری قطارهای باربری، کاهش تردد کامیون در سطح جاده‌های کشور دانست و تاکید کرد: امنیت خطوط ریلی، نظارت بیشتر بر این مسئله و در نتیجه کاهش اینگونه حوادث تلخ باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان کشور قرار گیرد.

مدیر عامل راه آهن کشور نیز در این دیدار تلاش برای افزایش حمل و نقل بین المللی را اقتدار اقتصادی و سیاسی برای کشور دانست و تصریح کرد: حمل و نقل ریلی  می‌تواند ستون حمل و نقل کشور  باشد و نباید این بخش مهم را نادیده گرفت.

صالحی با تاکید بر اهمیت امنیت خطوط حمل و نقل ریلی بیان کرد: در این حوزه باید بیش از گذشته تلاش شود تا ضعف‌ها و کمبودهای موجود، هر چه سریع‌تر جبران شود.

مدیرعامل راه آهن کشور افزود: حوادثی از قبیل حادثه تلخ اخیر، به دلیل سهل‌انگاری‌های طولانی مدت اتفاق می‌افتد و ما باید تمام تلاش خود را به کار گیریم تا دیگر شاهد اتفاقات تلخ این چنینی نباشیم.

معاونان راه آهن کشور نیز در این دیدار با اشاره به اینکه در سفر به استان یزد با خانواده‌های جانباختگان این حادثه دیدار کردند، از پیگیری راه آهن برای جبران این حادثه خبر دادند و اعلام کردند: علت اصلی حادثه همچنان در دست بررسی است.