بازگشت به صفحه کامل

نماینده ولی فقیه در استان یزد: حمایت از دانش‌بنیان‌ها باید به صورت عملی و جدی رخ دهد

نماینده ولی فقیه در استان یزد: حمایت از دانش‌بنیان‌ها باید به صورت عملی و جدی رخ دهد


آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار نوروزی اعضای شورای اسلامی شهر میراث جهانی یزد با وی با اشاره به اینکه همه ما برای استمرار نظام جمهوری اسلامی ایران حرکت می‌کنیم اظهار داشت: آماده‌سازی بستر ظهور حضرت مهدی(عج)‌نیازمند نظام اسلامی است.
وی با بیان اینکه ماهیت،‌ نیت و هدف نظام اسلامی با دیگر نظام‌های موجود در جهان متفاوت است گفت: ما باید با اقدامات و خدماتی که برای شهروندان و مردم انجام می‌دهیم،‌ زمینه تعالی این حکومت را فراهم کنیم.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی ایران زمینه عزتمند شدن ایران در برابر کشورهای مستکبر جهان را فراهم کرد،‌ گفت: تا پیش از انقلاب همه تصمیمات در ارتباط با ایران را غرب می‌گرفت اما الان به حمدالله دست غرب و استکبار از ایران دور شده است.
 
ناصری یزدی لازمه استمرار نظام اسلامی را جدیت،‌ انجام کار برای رضای خدا،‌ سبقت گرفتن از یکدیگر در انجام خوبی‌ها و تلاش برای خدمت به مردم دانست و افزود:‌ همه مسئولان وظیفه دارند که به گونه‌ای فعالیت کنند تا زمینه آسایش مردم فراهم شود.
 
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: هر شخصی که مسئولیتی را برعهده می‌گیرد بدون توجه به زمان و مکان باید برای خدمت به مردم فعالیت کنند و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.
 
وی افزود: در تمام کارها ما باید استقامت و بردباری داشته باشیم و برای رسیدن کشور به جایگاه‌های بزرگ حرکت کنیم و تمام فعالیت ما به صورتی باشد که زمینه رفاه و آسایش هرچه بیشتر مردم را فراهم کند.
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد ادامه داد: یکی از مشکلاتی که ما در فعالیت‌هایمان داریم این است که به دلیل مشکلاتی که در سیستم آموزشی داریم،‌ تفکر و تعقل را به درستی در فعالیت‌ها نداریم و به همین دلیل هم نوآوری و خلاقیت را در برخی عرصه‌ها مشاهده نمی‌کنیم.
 
ناصری یزدی با بیان اینکه ما در هر کاری باید به بلوغ فکری برسیم تصریح کرد:‌ اینکه مقام معظم رهبری از تولید علم و دانش بنیان صحبت می‌کنند به معنای آن نیست که ما علم را از خارج کشور کپی و به کشور وارد کنیم بلکه باید خودمان تولید علم کنیم تا همیشه بتوانیم در عرصه‌های مختلف مسیر پیشرفت را ادامه دهیم.
 
امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه حمایت از دانش‌بنیان‌ها باید به صورت عملی و جدی رخ دهد گفت: سیستم آموزشی در کشور ما نیازمند یک تحول اساسی و پیشرفت است و باید تفکر، ‌تعقل و تدین در آن به وجود آید تا در جامعه شاهد نوآوری و خلاقیت مبتنی بر وظیفه‌شناسی و احساس مسئولیت باشیم.