بازگشت به صفحه کامل

هوا در یزد گرمتر می‌شود/جو آرام استان در روزهای نوروز

هوا در یزد گرمتر می‌شود/جو آرام استان در روزهای نوروز


کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان یزد با اشاره به اینکه در روزهای ابتدای نوروز هوای استان گرمتر می شود، گفت: هفته جاری دمای هوای استان گرم تر از گذشته و هوای شهرهای استان آرام و تنها کمی ابری خواهد بود.

 

سیدعباس میرحسینی  در تشریح وضعیت جوی استان اظهار داشت: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز آسمان استان قسمتی ابری گاهی ابری و از ساعات بعد از ظهر گاهی وزش باد نسبتاً شدید و احتمال بارش پراکنده در مناطق شمالی و ارتفاعات پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه طی دو روز آینده در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر پیش بینی می شود افزود: وزش باد چندان شدید نخواهد بود و از این جهت مسافران و گردشگران با آرامش خاطر می‌تواند با سفر به یزد از نقاط دیدنی استان بازدید کنند.

کارشناس پیش بینی هواشناسی یزد با بیان اینکه گاهی وزش باد نسبتاً شدید با احتمال گرد و خاک در مناطق شمالی و ارتفاعات با احتمال رگبار پراکنده خواهد بود عنوان کرد: در بعد از ظهر پنجشنبه تا جمعه گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک، در روز جمعه در مناطق مستعد با احتمال طوفان گرد و خاک و از اواخر شنبه و طی یکشنبه با کاهش دما پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه بارندگی های بهاری نرمال پیش بینی می شود اظهار داشت: نیمه اول فروردین ماه ۱۴۰۱ بارندگی داریم ولی این بارندگی به صورت رگبار پراکنده به ویژه در ارتفاعات استان خواهد بود.