بازگشت به صفحه کامل

۱۳۹۲ پیامک در سامانه اعلام خسارت‌های بارندگی یزد ثبت شد

۱۳۹۲ پیامک در سامانه اعلام خسارت‌های بارندگی یزد ثبت شد


استاندار یزد با اشاره به حضور میدانی تیم مدیریت بحران جهت برآورد خسارت‌ها در شهرستان‌های میبد و اردکان گفت: قریب به ۱۳۹۲ مورد پیامک در سامانه اعلام خسارت‌های ناشی از بارندگی در یزد به ثبت رسیده است.

مهران فاطمی عصر امروز در نشست بررسی مباحث مربوط به سیل زدگان استان یزد که با حضور مدیر قرارگاه فوریت‌های امداد بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و جمعی از مدیران استان برگزار شد با اشاره به اعلام سامانه پیامکی معرفی شده جهت اعلام خسارت‌های ناشی از بارندگی اخیر اظهار داشت: با اعلام سامانه قریب به 1392 مورد پیامک در سامانه به ثبت رسیده که براساس پالایش انجام شده تاکنون 730 پیامک تائید شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس ارزیابی‌های میدانی انجام شده 67 واحد تجاری و 45 خودرو آسیب دیدند گفت: بر اساس دسته‌بندی انجام شده بر مبنای شدت آسیب منازل، 49 خانه نیاز به تخریب و بازسازی کامل داشتند، همچنین 95 خانه نیاز به بازسازی و 152 خانه نیاز به تعمیر جزئی دارند.

استاندار یزد با بیان اینکه اقدامات لازم برای اسکان ساکنین خانه‌های نیازمند بازسازی کامل در دستور کار قرار دارد، افزود: در پی بارش اخیر لوازم خانگی حدود 200 خانه دچار آسیب دیدگی شده که برای تهیه لوازم این خانه‌ها اقدامات لازم در حال انجام است.

فاطمی با اشاره با آسیب‌های جدی بارش اخیر به روستاهای بخش‌های عقدا و خرانق شهرستان اردکان و ایجاد مشکلاتی در زیرساخت‌های این روستاها، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان در این مناطق حضور داشته و مسائل و مشکلات ایجاد شده را پیگیری و حل می‌کنند.

استاندار یزد افزود: شهر بفروئیه شهرستان میبد و روستاهای مجاور آن متحمل آسیب‌های جدی شدند که اقدامات لازم برای رفع مسائل و مشکلات آن‌ها در حال انجام است.

فاطمی ادامه داد: امروز تیم ویژه مدیریت بحران استان و دستگاه خدمات‌رسان در شهرستان‌های اردکان و میبد حضور میدانی داشته و مسائل این شهرستان‌ها از نزدیک پیگیری کردند.

وی با تأکید بر اینکه تا آخرین روزی که شرایط پایدار شود در کنار مردم هستیم و مسائل را پیگیری می‌کنیم، خاطرنشان کرد: عزم ما بر این است که به سرعت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن مسائل را پیگیری و بخشی از خسارات مردم را جبران کنیم و وضعیت مردم را مجددا به حالت پایدار برسانیم‌.